گروه استاندارد و ارزیابی محصولات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اولین دوره آموزشی کنترل کیفیت (سطح 2) را برگزار می‌کند

  • 1401/08/17
  • 1326

فراخوان حضور در دوره آموزشی آنلاین

دوره آموزشی کنترل کیفیت(سطح 2)

(ویژه شرکت های تولید کننده محصولات فناوری نانو)

دوره آموزشی به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار خواهد شد.

امروزه اهمیت استانداردها و معیارهای کنترل کیفیت در تولید محصولات بر کسی پوشیده نیست و میزان انطباق پذیری با معیارهای تعیین شده در استانداردها، میزان حد پذیرش و یا عدم پذیرش محصول را به دنبال دارد . بدیهی است در کنترل کیفیت مواد و قطعات، انطباق محصولات تولیدی با استانداردهای رایج مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش و پیاده سازی الزامات و مفاهیم استانداردسازی، کنترل و تضمین کیفیت در راستای توسعه محصولات فناوری نانو، گروه استاندارد و ارزیابی محصولات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دوره آموزشی کنترل کیفیت سطح 2، ویژه شرکت های تولید کننده محصولات فناوری نانو، را برگزار می نماید. این دوره آموزشی به صورت آنلاین به مدت 16 ساعت ویژه مدیران، کارشناسان و پژوهشگران فعال در واحد های کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، ساخت و تولید و تحقیق و توسعه در شرکت های تولیدی محصولات فناوری نانو طراحی شده است.

 فراگیران با گذراندن این دوره آموزشی کاربردی، نحوه پاسخ گویی به مسائل و چالش های استاندارد سازی و کنترل کیفیت محصولات را می آموزند.

مخاطبان: مدیران و کارشناسان در حوزه های مرتبط با تولید، کنترل کیفیت، توسعه فناوری  و استاندارد سازی محصولات و ارائه خدمات.

مدت برگزاری دوره: 16 ساعت              ظرفیت تعداد شرکت کنندگان:  40 نفر

تاریخ برگزاری دوره: سه شنبه و چهارشنبه  15 و 16 آذر  1401 ساعت 8:30 الی 16:30

در پایان دوره آموزشی با ارائه مدارک مورد نظر مدرس، گواهی نامه مورد تأیید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به شرکت کنندگان اعطا می شود.

مباحث آموزشی:

·        تدوین الزامات کیفیت در استانداردها و مشخصه ها

(اصول و فرایند تدوین استاندارد، مدیریت و مهندسی الزامات، آشنایی با انواع مختلف استانداردها و چگونگی الزامات آنها، طبقه بندی استانداردها.)

·        پیاده سازی الزامات استانداردها و کیفیت از طریق طراحی و مهندسی آزمون در چرخه عمر فناوری و محصول

(چگونگی انجام آزمون، آزمون فناوری، آزمون فرایند، آزمون خوب و بد، اقتصاد آزمون، آزمون توسعه، آزمون تولید، آزمون نگهداری و تعمیرات، مدیریت برنامه‌ی آزمون، ناپایداری و قابلیت اطمینان، مقررات و استانداردهای آزمون، طرح مثال های کاربردی.)

·        ارزیابی انطباق با استانداردهای کیفیت

(مبانی و اصول ارزیابی انطباق (آزمون، ارزیابی، ممیزی، بازرسی و صدور گواهی نامه)، چارچوب نظام ارزیابی انطباق، آزمون و گواهی کردن محصول و تأیید صلاحیت، فرایندهای کنترل و تضمین کیفیت در شرکت ها از طریق استانداردها، نمونه برداری کمی و کیفی، معرفی و تشریح استانداردهای رایج در نمونه‌برداری، طرح‌های نمونه‌برداری.)

·        پرسش و پاسخ

(طرح چالش های استانداردسازی و کیفیت در حوزه فناوری نانو از سوی شرکت ها و پاسخ به پرسش ها و ابهامات مطرح شده.)

مدرسان دوره:

دکتر مجتبی بحیرایی

·       بیش از سی سال سابقه مدیریت و تدریس و تألیف در حوزه استاندارد سازی و کیفیت در دانشگاه و صنعت

دکتر مریم محمد روضه سرا

·       مدیر عامل شرکت کیفیت گستر کارکیا، بیش از ده سال سابقه تدریس و مشاوره در حوزه استاندارد سازی و نوآوری در دانشگاه و صنعت

هزینه حضور در این دوره آموزشی برای شرکت های تولیدی دارای تأییدیه نانومقیاس رایگان بوده و برای دیگر شرکت کننده ها،  با اعمال  75 %  تخفیف با حمایت ستاد نانو، برابر با 150 هزار تومان است .

علاقمندان جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمایند:

https://eseminar.tv/wb84852

کسب اطلاعات بیشتر و دریافت کد تخفیف(ویژه شرکت های دارای تأییدیه نانومقیاس):    63102216-021  (خانم گل زردی)