برگزاری دوره آموزشی کنترل کیفیت توسط گروه استاندارد و ارزیابی محصولات ستاد نانو

با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش الزامات و مفاهیم استانداردسازی، کنترل و تضمین کیفیت در راستای توسعه محصولات فناوری نانو، گروه استاندارد و ارزیابی محصولات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دوره آموزشی کنترل کیفیت (QC)، ویژه شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو را برگزار می‌نماید.
  • 1400/07/12
  • 3463

دوره آموزشی کنترل کیفیت (QC) ویژه مدیران، کارشناسان و پژوهشگران فعال در واحدهای کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، ساخت و تولید و تحقیق و توسعه در شرکت‌های تولیدی محصولات فناوری نانو طراحی شده است. فراگیران با گذراندن این دوره آموزشی و اخذ گواهی‌نامه مرتبط، با مسائل و چالش‌های استانداردسازی و کنترل کیفیت در محصولات فناوری نانو آشنا شده و نحوه پاسخ‌گویی به آن‌ها را می‌آموزند. در پایان نیز گواهی‌نامه مورد تأیید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

 

مهم‌ترین مباحث دوره عبارتند از:
● اهداف و کارکردهای استانداردسازی؛
● کنترل کیفیت در مراحل چرخه عمر محصول فناوری نانو (طراحی، تولید، بهره‌برداری و وارهایی)؛
● قابلیت اطمینان و کیفیت محصول؛
● طراحی آزمون برای مراحل گوناگون چرخه عمر محصول؛
● تدوین سند استاندارد محصول؛
● آشنایی با کنترل کیفیت آماری، نمونه‌برداری و اصول حاکم بر آن؛
● تعریف و تشریح کنترل کیفیت (QC) و تضمین مرغوبیت (QA) در محصولات فناوری نانو؛
● مدیریت بازخورد و ارتباط با مشتری.

 

این دوره آموزشی به مدت ۱۶ ساعت (در پنج جلسه) از ۸ الی ۱۲ آبان ۱۴۰۰ به صورت آنلاین برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به اینجا مراجعه نمایند.

هزینه حضور در این دوره آموزشی برای شرکت‌های تولیدی دارای تأییدیه نانومقیاس رایگان بوده و برای دیگر شرکت‌کننده‌ها، با اعمال ۷۵% تخفیف با حمایت ستاد نانو، برابر با ۱۰۰/۰۰۰ تومان است.