تشخیصی سریع‌تر با کیت‌های ریما

شرکت زیست ابزار پژوهان از سال ١٣٨٩ کیت‌های تشخیص سریع بر اساس روش ایمونوکروماتوگرافی جهت شناسایی افراد مشکوک به عارضه‌ها را با نانوذرات طلا تولید کرده است. به‌طور مرسوم کیت‌های تشخیص سریع برای تشخیص‌های پزشکی یا برای آزمون‌های خانگی، در تشخیص سریع سکته قلبی، عفونت‌ها، مسمومیت‌ها، بارداری، مصرف مواد مخدر و توهم‌زا، تشخیص باقیمانده سموم در مواد غذایی و آب به کار می‌روند. به‌عنوان‌مثال، شناسایی مواد مخدر (متامفتامین) یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن‌هاست.
  • 1399/07/20
  • 2159

درحال حاضر این مجموعه دارای تولید بالغ‌بر ۵۰۰۰ تست از انواع کیت‌های تشخیصی با کاربرد مصرف آزمایشگاهی و خانگی است که با توجه به زیرساخت‌های موجود و ظرفیت تولید، توانایی تولید تا پنج برابر ظرفیت فعلی را دارا است.

 

 

این شرکت برای اطمینان از تولید محصولات با کیفیت و حساسیت نسبت به سلامت جامعه، کوشیده تا علاوه بر رعایت الزامات لازم در استاندارد GMP، با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015; ISO13485:2015 کیفیت و کارایی بخش‌های مختلف سازمانی خود را ارتقا ببخشد.

 

تست تشخیص بارداری ریما، تست تشخیص مورفین ریما، تست تشخیص آمفتامین ریما، تست تشخیص مت آمفتامین ریما، تست تشخیص متادون ریما، تست نواری حشیش ریما، تست تشخیص سه تستی و تست تشخیص پنج تستی اصلی‌ترین محصولات شرکت زیست ابزار پژوهان در این قالب است.

 

نانوذرات در این تست‌ها به عنوان بستری با نسبت سطح به حجم بالا و قابلیت تحرک استفاده می‌شوند. این تست‌ها از نانوذرات متفاوتی مانند نانوذرات طلا و نانوذرات فلورسانس استفاده می‌کنند و قابلیت انجام آزمون‌های کیفی، نیم کمی و کمی را فراهم می‌آورند.

 

در هریک از این محصولات سعی بر این بوده تا با نوآوری و تکیه بر جدیدترین تحقیقات در هر حوزه، فرآورده‌هایی آماده مصرف عرضه شده و ضمن ساده‌تر کردن روش‌های کار، دقت و صحت نتایج بهبود یابد.

 

شرکت زیست ابزار پژوهان روزانه بالغ بر ٢٠٠٠٠ عدد از انواع کیت‌های سریع یا رپید تست تولید می‌کند؛ این کیت‌ها نسبت به دیگر روش‌های تشخیص، ارزان، سریع و قابل‌حمل هستند و در بسیاری از رشته‌ها مانند پزشکی، دامپزشکی، صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارند. این آزمون‌ها برای نمایش نتایج نیاز به مقدار کمی نمونه دارند. از طرفی این آزمون‌ها کیفی بوده و معمولاً قادر به تشخیص ماده موردنظر در عرض ۱ تا ۱۰ دقیقه می‌باشند که این زمان‌ها به نوع آزمون و نوع نمونه وابسته هست.

 

یکی دیگر از محصولات زیست ابزار پژوهان ماسک‌های تنفسی بهبود داده شده با استفاده از فناوری نانوالیاف است که قابلیت محافظت از سیستم تنفسی در در برابر ذرات معلق و خطرناک موجود در هوا را دارد. این ماسک‌ها در انواع سوپاپ‌دار، سه‌لایه و فلت فولد تولید می‌شوند.

 

شما می‌توانید با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت زیست ابزار پژوهان با محصولات این شرکت بیشتر آشنا شوید.