دبیر ستاد توسعه فناوری: اخذ گواهی‌نامه نانومقیاس شرط حضور واردکنندگان در نمایشگاه نانو است

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: «شرکت‌های واردکننده‌ محصولات نانویی که در ایران نمایندگی فروش دارند، در صورتی که برای محصولات خود گواهی نانومقیاس دریافت کرده باشند، می‌توانند در یازدهمین دوره‌ نمایشگاه فناوری نانو شرکت کنند».
  • 1397/02/15
  • 1323

دکتر سعید سرکار با اشاره به اینکه بخش اعظمی از محصولات نانویی موجود در بازار ایران، محصولات وارداتی از کشورهای شرق آسیا و کشورهای اروپایی است، افزود: «به محصولاتی که در حوزه‌ فناوری نانو قرار می‌گیرند، گواهینامه‌ نانومقیاس اعطا می‌شود که وظیفه آن برعهده‌ واحد ارزیابی محصولات است».

 

وی اظهار کرد: «این واحد با هدف ارتقای کیفی محصولات، افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان و ایجاد شفافیت بازار محصولات نانو در سال ۱۳۸۶ شکل گرفته است و متقاضیان شرکت در این نمایشگاه باید از طریق واحد ارزیابی محصولات و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانوی ایران نسبت به دریافت تأییدیه نانومقیاس برای محصول وارداتی خود اقدام کنند».

 

سرکار با بیان اینکه شرکت‌های مذکور ‌باید از طریق سامانه‌ ثبت‌نام نمایشگاه نوع غرفه موردنظر خود را تعیین و هزینه آن را پرداخت کنند، افزود: «هزینه‌ غرفه این متقاضیان به‌ صورت ارزی محاسبه می شود».

 

وی خاطرنشان کرد: «متقاضیان برای بررسی محصولات خود، می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری نانو ایران اقدام کنند».

 

یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در روزهای ۱۴ تا ۱۷ مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، سالن خلیج‌ فارس برگزار می‌شود.