کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران - ویرایش دوم

ویرایش دوم کتاب «محصولات فناوری نانو ساخت ایران» در سه بخش و ۱۵۸ صفحه توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تدوین و منتشر شده است. این کتاب با هدف معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت داخل تهیه شده است و اطلاعات جامعی از محصولات داخلی را شامل می‌شود.
  • 1394/08/19
  • 1311
در مقدمه این کتاب پس از معرفی مختصر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برنامه‌های توسعه صنعتی فناوری نانو ازجمله ترویج صنعتی، حمایت از توسعه صنعتی فناوری نانو، برنامه‌های حوزه مالکیت فکری، ارتقای بهره‌گیری از نیروی انسانی نانو و موسسه خدمات فناوری تا بازار معرفی و تشریح شده است.
در بخش دوم نمونه‌هایی از محصولات صنعتی فناوری‌ نانو در ۱۲ حوزه به صورت مجزا بیان شده است. این حوزه‌ها عبارتند از:
۱-  حوزه دارو
۲-  حوزه بهداشت و سلامت
۳- حوزه آب و محیط‌زیست
۴- حوزه ساخت وساز
۵- حوزه رنگ و رزین
۶- حوزه نساجی
۷- حوزه کشاورزی
۸- حوزه خودرو
۹- حوزه نانوپوشش
۱۰- حوزه نانوالیاف
۱۱- حوزه نانومواد
۱۲- حوزه کامپوزیت

همچنین در انتهای بخش محصولات صنعتی فناوری نانو این کتاب فهرست کامل شرکت‌ها و محصولات فناوری‌ نانو در دوبخش مجزا، محصولات با مقیاس تولید صنعتی و محصولات با مقیاس تولید آزمایشگاهی آورده شده است.
در بخش سوم کتاب نیز تجهیزات فناوری نانو (تجهیزات صنعتی و تجهیزات آزمایشگاهی) به همراه جدول شرکت‌ها و تجهیزات فناوری نانو گزارش شده است.
گفتنی است، برای هریک از محصولات و تجهیزات ذکر شده در این کتاب، نام کامل، معرفی، نحوه عملکرد، ویژگی، اثرات، اطلاعات شرکت تولید کننده و مجوزهای دریافت شده برای محصول بیان شده است.