دسته بندی محصولات

آخرین اخبار

آرشیو اخبار

مشاهده خبر

از تولید پوشش سبز تا تجاری‌سازی آن با کمک فناوری نانو

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ تعداد بازدید : ۲۴۵
تعداد رای : ۳
امروزه شاهد تولید گسترده‌ای از انواع کالاهای با عمر کمتر از شش ماه هستیم که دیر یا زود از رده خارج‌شده و به زباله‌دانی انداخته می‌شوند. کالاهایی که دارای مقادیر فراوانی از انواع فلزهای سمی و مهلک نظیر سرب، کادمیوم، جیوه، کرومیوم و باریوم هستند که اغلب به دلیل فقدان قانون مربوط به بازیافت، روانه آب‌وخاک می‌شوند. فلزهای سمی که می‌توانند سلامت بسیاری از مردم را نشانه بگیرند و عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های سخت مانند سرطان باشند.
متخصصان گروه صنعتی و بازرگانی نورمهر هدی با نام تجاری شرکت گلفا پی وی دی (GOLFAPVD) برای رفع این مشکل حاد توانسته‌اند با ارائه طرح «خدمات‌دهی پوشش‌دهی لایه‌نازک tin به‌صورت نانومتری زیرلایه‌های فولادی و نیکل و کروم و A.B.S» راه‌حلی برای این مشکل بزرگ پیدا کنند.

محققان این شرکت توانسته‌اند با استفاده از آبکاری سبز، بدون داشتن رنگ، بو و ضایعات و همچنین بدون ایجاد مشکل زیست‌محیطی، پوشش P.V.D را روی فولاد، کروم، نیکل و A.B.S اعمال کنند؛ معمولاً ضخامت لایه P.V.D برای مصارف دکوری و صنعتی بین ۲۵/۰ تا ۵ میکرون است.

پی وی دی یک فرآیند اعمال پوشش سازگار با محیط‌زیست است که با استفاده از فناوری نانو، جسم لایه‌نشانی شده علاوه بر درخشش و زیبایی خاص، مقاومت بالایی در برابر سایش و نیز خوردگی فلزها پیدا می‌کند. پوشش P.V.D معمولاً به اجسامی از جنس فولاد و کروم می‌چسبد اما متخصصان کارخانه گلفا پی وی دی قادر هستند فرآیند P.V.D را علاوه بر فولاد و کروم به روی A.B.S و نیکل نیز انجام دهند؛ افزایش کیفیت و برتری کیفیت ازجمله مزایای این طرح نسبت به نمونه‌های مشابه است.

گاه بسیاری از فناوری‌ها با وجود نیاز ملی و ارزش زیاد تجاری‌سازی و صادراتی به‌دلیل نقاط ضعف و پیدا نکردن بازارهای هدف و بسیاری از مشکل‌های دیگر در نیمه‌راه رها شده یا در پیچ و خم ابتدای کار باقی مانده‌اند اما محققان این گروه صنعتی توانسته‌اند با اجرای این طرح، این محصول‌ها را به مرحله تجاری‌سازی و تولید انبوه برسانند و نیاز بازار داخلی را با تولید محصولی با کیفیت تامین کنند. همچنین این شرکت توانسته است تمام استانداردهای لازم تجاری‌سازی یک محصول را اخذ کند. 

هم‌اکنون شرکت نورمهر هدی (گلفا پی وی دی) توانسته از واحد ارزیابی محصول‌های فناوری نانو گواهینامه نانومقیاس را دریافت و گواهینامه تست نمک‌پاشی (salt spray) و آزمون چسبندگی پوشش را نیز اخذ کند.

احداث و راه‌اندازی سایت www.golfa pvd.com، چاپ کاتالوگ و شرکت در نمایشگاه بین‌المللی نانو و نمایشگاه معماری داخلی و حضور در نمایشگاه چین در سال از جمله فعالیت‌های تبلیغاتی این شرکت برای معرفی بیشتر محصولات خود است.

این شرکت در سال با ۱۰ تا ۲۰ کارخانه و کارگاه تهران و شهرستان قرارداد پیمان‌کاری دارد. عمدتاً شرکت‌های طرف قرارداد این محصول، شیرآلات درخشان، خدمات دریزل، معماری داخلی نکو، دستگیره ایران و تندیس جشنواره‌های مختلف هستند.

گفتنی است، کارگاه شرکت گلفا در سال ۱۳۹۵ با متخصصان در زمینه علم P.V.D مشغول به کارشده و تاکنون توانسته است به‌واسطه تولید این محصول، زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم کند و سالانه حدود ۴۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشد.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)