آخرین اخبار

آرشیو اخبار

مشاهده خبر

افتتاح خط‌ تولید انبوه نانوداروهای ضدسرطان

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ تعداد بازدید : ۲۳۹
تعداد رای : ۵
با حضور وزیر امور خارجه و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، خط تولید نانوداروهای ضدسرطان با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار ویال در پارک علم و فناوری پردیس به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اینترنتی ستاد نانو، در گام نخست، از این خط برای تولید سالانه ۱۲ هزار ویال نانوداروی ضدسرطان تزریقی سینادوکسوزوم استفاده می‌شود. در آینده نزدیک از این زیرساخت برای تولید نانوداروهای دیگر استفاده خواهد شد.

مهناز قمی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اکسیر نانوسینا در مورد ویژگی‌های این خط تولید گفت: «سایت تولید داروهای ضدسرطان نانویی تزریقی برای اولین بار در کشور با استفاده عمده از دستگاه‌ها و تجهیزات ساخت ایران ایجاد شده است و یک خط تولید چند منظوره برای تولید داروهای خاص ضدسرطان براساس فناوری نانو است که ضمن جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال، برای صنعت دارو‌های نانویی ارزش افزوده به همراه خواهد داشت.»

به گفته وی، ارزش راه‌اندازی سایت تولید داروهای ضدسرطانی نانویی تزریقی بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است و شرکت دانش‌بنیان اکسیر نانوسینا درنظر دارد در آینده از این سایت برای تولید ۴ داروی ضدسرطان لیپوزوم تزریقی مبتنی بر فناوری نانو استفاده کند.

دکتر قمی در ادامه افزود: «هر ویال از داروی سینادوکسوزوم در آمریکا ۷۰۰ دلار است که با تولید انبوه آن در کشور، بیماران سرطانی مبلغی کمتر از صد هزار تومان برای هر ویال این دارو پرداخت خواهند کرد.» ۹۰ درصد از هزینه این دارو را بیمه و ۱۰ درصد از آن را بیمار پرداخت می‌کند. این دارو از سال ۹۱ درخط تولید شرکت سبحان آنکولوژی واقع در رشت، تولید می‌شد اما با بهره‌برداری از خط تولید جدید، نانوداروهای ضدسرطان تزریقی مطابق با استانداردهای بالای بین‌المللی به‌صورت انبوه تولید خواهد شد. در حال حاضر مشابه خارجی سینادوکسوزوم در کشورهای امریکا، بلژیک و هند تولید می‌شود.

گفتنی است که این خط تولید در حاشیه بازدید محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری پردیس افتتاح شد.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)