آخرین اخبار

آرشیو اخبار

مشاهده خبر

تولید کفی کفش آنتی‌باکتریال با استفاده از فناوری نانو

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ تعداد بازدید : ۲۰۶
تعداد رای : ۵
شرکت تولیدی امین صوت موفق به تولید کفی کفش آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات نقره با عنوان «کفی سیلیکونی موضعی نانو پا به پا» شد.
به‌واسطه استفاده از فناوری نانو در تولید این کفی سیلیکونی، مواد اولیه محصول خاصیت آنتی‌باکتریالی پیدا کرده و از بوی نامطبوع پا جلوگیری می‌کند. 

بنابراین گزارش، در تولید این کفی سیلیکونی موضعی نانو، در مرحله اول، پودر پی وی سی با پلاستیسایزر و نانومواد در میکسر مخلوط شده و پس از اکسترودر شدن به‌صورت گرانول، مواد اولیه کفی تولید می‌شود. در مرحله بعد و پس از فرآوری نیز گرانول‌های حاوی مواد نانو آنتی‌باکتریال با استفاده از دستگاه قالب‌گیری شده و پس از مونتاژ و بسته‌بندی محصول آماده ارائه خواهد بود.

این کفی سیلیکونی، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری نیز است، که از آن جمله می‌توان به استفاده از مواد سیلیکونی در ناحیه پاشنه پا اشاره کرد که موجب جلوگیری از وارد شدن صدمه در اثر ضربه، به این ناحیه می‌شود.

همچنین محصولات «پا به پا» با توجه به سازگاری با قوس‌های متفاوت کف پا، امکان استفاده در قوس‌هایی با ارتفاع ۴، ۶، ۸ و ۱۱ میلی‌متر را برای مصرف‌کننده فراهم ساخته است.

کفی با ویژگی‌های فوق برای نخستین‌بار توسط شرکت امین صوت در ایران تولید شده و نمونه خارجی نیز ندارد. بنابراین از آنجا که این محصول با استفاده از فناوری‌نانو دارای کیفیتی بهداشتی و آنتی‌باکتریال شده پیش‌بینی می‌شود که مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

شرکت تولیدی امین صوت با تجربه بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه تولید انواع کفی با خصوصیات مختلف است، توانسته محصولات متنوع خود را با تکیه بر دانش و پژوهش تولید کرده و به بازار مصرف ارائه دهد. این شرکت دارای تاییدیه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است و تا کنون سه ثبت اختراع را به مرحله تولید صنعتی رسانده است. 

این محصول موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس در تاریخ ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۶ از واحد ارزیابی محصول ستاد توسعه فناوری نانو شده است.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)